چک لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

Posted on: آبان 2, 1395 Posted by: Joker Comments: ۰

چک لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تهیه چک لیست ماشین آلات سنگین و تجهیزات سبک در تجهیزات آشپزخانه صنعتی

در این مرحله بر اساس منوی غذا ، تنوع در مدل انواع منوی غذا ، ظرفیت و سرعت تولید غذا در هر وعده، و نوع عملیات و خدمات پروژه که تعیین میکند این طبخ غذا برای چه موقعیتی تهیه میضود به طور مثال: (کترینگ، رستوران، هتل، فست فود و غیره) ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز تعیین می گردد و شامل موارد ذیل میباشد.

-چک لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی، ماشین آلات سنگین پخت غذا (ظرفیت، حجم، ابعاد و اندازه، مشخصات فنی )

-چک لیست تجهیزات سبک

-تهیه ابعاد و اندازه و ظرفیت سردخانه

تعریف مشخص برای تجهیزات آشپزخانه صنعتی

برای طراحی  آشپزخانه صنعتی و تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید گفت در واقع بید به موازات طراحی آشپزخانه باید تجهیزات و و کادر مجرب را بررسی کرد تا تمام عوامل در کنار هم تکمیل کننده کار یکدیگر باشند ..

باید قبل از اینکه بخواهید به فکر طراحی فضای درون آشپزخانه صنعتی خود باشید حتما به رعایت موارد زیر بپردازید:

-برای آشپزخانه خود محیطی بزرگ را در نظر بگیرید زیرا آشپزخانه صنعتی نیاز به فضای بزرگی دارد هم برای جاگیری تجهیزات هم برای راحتی کادر آشپزها . بله پس نیاز دارید تا هر چه بیشتر سالنی بزرگ و جادار  در اختیار داشته باشید تا براحتی بتوانید در آن به کلیه امور خود رسیدگی نمایید.

-اما مورد دیگری که بسیار مهم و ضروری به نظر میرسد این است که در کنار داشتن  تجهیزات آشپزخانه صنعتی  مدرن و با کیفیت بالا شاید جالب باشد بدانید که مشتریان دوست دارند فرآیند تهیه غذا را به نوعی به صورت زنده مشاهده نمایند . اگر بتوانید شرایطی را برای این امر فراهم نمایید بسیار دلچسب میشود.

-عامل مهم دیگری که باید رعایت شود این است که محل نگه داری تجهیزات آشپزخانه صنعتی شما باید به گونه ای باشد که در مواقع لزوم بتوانید براحتی آنها را جابجا کرد.

-وجود فضای ارگونومیک باعث ایجاد فضایی مطمئن با کیفیت بالا میشود که باعث بالا رفتن راندمان کار میشود.

-بردن بهره وری انرژی در محیط خود باشید تا از اتلاف بیش از حد انرژی تا جای ممکن جلوگیری نمایید